Premiérový ročník Gamisport Cupu se vydařil

„Třicet družstev je rekord loňské halové sezony. Ten zájem mě hodně potěšil, jelikož například v Ostravě museli turnaj pro malý počet přihlášených účastníků zrušit. Mám velkou radost i z toho, jak celá akce proběhla a že se vše organizačně zvládlo,“ řekl hlavní organizátor turnaje Miroslav Mára s tím, že od zúčastněných hráčů slyšel pouze pozitivní ohlasy.

„Hráči byli doslova nadšeni z obou hal, kde se po dva hrací dny turnaj odehrával. Pochvalovali si také, jak bylo o ně postaráno a jaká panovala turnajem příjemná atmosféra. Tu pak svými písněmi ještě podtrhl i Albert Černý (zpěvák třinecké skupiny Lake Malawi, pozn. red.), který měl v turnaji svůj tým.

Pro nejlepší týmy i hráče byly připraveny opravdu hodnotné ceny. Kromě pohárů hrály zúčastněné týmy i o finanční odměny a další zajímavé ceny,“ zdůraznil Mára.

A jak vše dopadlo? Domácí Gamisport se probojoval až do semifinále, kde ale nestačil na slovenský tým s názvem Turisti. V souboji o konečnou třetí příčku pak domácí podlehli Beheyspress po penaltovém rozstřelu. „I tenhle výsledek svědčí o kvalitním obsazení turnaje, jelikož Gamisport končil v posledních letech mezi nejlepšími týmy na největších letních turnajích v malé kopané, kde se hlásí vždy stovky týmů,“ podotkl hlavní pořadatel turnaje Miroslav Mára, který dodal:

„Měli jsme opět skvělý mančaft, medaile byla opravdu blízko. V základní skupině jsme dokonce porazili i celkově druhé Turisty. Mě ale šlo tentokrát hlavně o organizaci turnaje a těší mě, že ten proběhl na úrovni a vše fungovalo, jak mělo. Ani rozhodčí neměli těžkou práci. Až se divili, jak hráči byli k sobě slušní,“ pousmál se Mára.

Ten už nyní spřádá plány na příští ročník. „Haly jsem už objednal, věřím, že kvalitu zase pozvedneme, i když laťku jsme si nastavili docela vysoko. Budeme chtít oslovit i jiné oblasti, protože letos jsme se potýkali s termínovou kolizí karvinské, havířovské i ostravské halové ligy, a proto nemohly některé týmy přijet. Věřím, že příště bude účast ještě vyšší,“ uzavřel Miroslav Mára.

Celkovým vítězem turnaje se stalo družstvo Křižáků, které reprezentovali převážně hráči z druholigového MFK Frýdek-Místek.
Křižáci dominovali premiérovému ročníku

galerie-980

Z vítězství v premiérovém ročníku halového turnaje Gamisport Cup se radovali nakonec fotbalisté hrající pod názvem Křižáci. „S myšlenkou přihlásit se do turnaje jsme si začali pohrávat už někdy v létě, kdy se mi ozval fotbalový nadšenec Míra Mára, který mi sdělil, že v zimě plánuje uspořádat velký halový turnaj. Já už mu tehdy slíbil, že zkusím poskládat tým a že určitě přijedeme,“ vrací se ve vzpomínkách o pár měsíců zpět Ondřej Prepsl, který vítěznému týmu šéfoval.

Jenže tak lehké to nakonec nebylo. „Čím víc se blížil začátek turnaje, tak se mi začaly hromadit omluvenky. Nakonec jsme turnaj odehráli v sestavě Mihalek v brance, a v poli pak Hlaváč, Prepsl, Fromelius, Farský, Biolek, Hrdlička, Šrámek a Marián Jarabica. Druhý den turnaje ale dva kluci nemohli, tak jsem ještě povolal Frantu Lušňaka s Patrikem Jarabicou,“ řekl Ondřej Prepsl.

Křižáci se museli nejprve prokousat sítem základních skupin a jejich nadšení a fotbalový um se jim nakonec vyplatil. „Turnaj, který se hrál v konkurenci dalších třiceti družstev, jsme nakonec zvládli bez jediné porážky. Myslím si, že jsme měli asi nejkvalitněji poskládaný tým, ale vyhrát jsme dokázali hlavně díky zodpovědnosti a bojovnosti. Velmi dobrý výkon podal Maťa v bráně (Mihalek) a From v útoku (Fromelius),“ nešetřil pochvalou směrem ke svým spoluhráčům Prepsl, který se už těší na další ročník turnaje.

Hlavní organizátor turnaje Míra Mára slíbil, že příští rok bude ještě lepší. Pro nás je to výzva, snad se mi podaří pro příště poskládat stejně kvalitní tým a naše vítězství obhájíme,“ přeje si brankář druholigového Frýdku-Místku.