Pravidla

Pravidla

Soupiska: Každý tým je povinen před prvním utkáním v turnaji vyplnit soupisku týmu, kterou bude možno dopisovat po domluvě s organizátory. Soupisku před prvním zápasem odevzdá pořadateli. Nastoupení hráče do zápasu, který není napsán na soupisce, se trestá kontumací zápasu.

Postupy: Za každé vítězství ve skupině tým získá tři body, za remízu jeden. Při nerozhodném výsledku ve vyřazovací části se kopou 3 pokutové kopy.

Ze všech základních skupin postupují do nedělních osmifinálových vždy 2 nejlepší týmy ve skupině.

O umístění ve skupině rozhoduje:

1. Počet nasbíraných bodů
  2. Výsledek vzájemného utkání
  3. Rozdíl skóre ve skupině
  4. Větší počet vstřelených branek ve skupině
  5. Pokutové kopy

Hrát se bude dle standardních pravidel FUTSALU, hrát se ovšem bude kvůli atraktivnosti zápasů na velké branky. Ty můžete najít na tomto odkaze http://www.fotbal.cz/c/futsal/cmfs/legislativa/legis120.asp

Hrací plocha a branky:

Hrát se bude v hale STaRS a sportovní hale Jubilejní Masarykovy školy Třinec. Rozměry hracích ploch jsou 40×20 metrů. Branky mají rozměry 5×2 metru.

Počet hráčů v utkání: Do utkání budou týmy nastupovat v počtu 4+1. Střídání bude probíhat hokejově. Týmy mohou hrát tzv. power play, hráč, který bude na hřišti místo brankáře, na sobě musí mít dres, nebo rozlišovací dres jiné barvy, než má soupeř a jeho spoluhráči.

Vyloučení a tresty:

Za žlutou kartu je hráč vyloučen na 2. minuty, při obdržení branky se hráč vrací zpět i předčasně. Za červenou kartu je hráč vyloučen na 3. minuty. Tým hraje v oslabení i v případě obdržení branky po celé tři minuty. Vyloučený hráč již do utkání nesmí nastoupit a automaticky má stop pro následující utkání (v případě že do utkání nastoupí, je zápas kontumován).

V případě, že klesne počet hráčů jednotlivého týmu pod 3, je utkání ukončeno. Dále rozhodčí může utkání ukončit i v případě inzultace jeho osoby, popřípadě při hromadné šarvátce mužstev, v takových případech budou týmy vyloučeny z turnaje a všechny jejich zápasy budou kontumovány.

ZA ŽLUTOU KARTU PLATÍ TÝM POKUTU 20 KČ, ZA ČERVENOU KARTU 50 KČ. (jeden zápas stop).  Týmy musejí zaplatit pokuty před následujícím utkáním, jinak zápas  nebude sehrán.

Ostatní:

S brankářem smí hráči hrát bez omezení.

K zápasům budou připraveny futsalové míče o velikosti 4.

Čekací doba mezi zápasy není, utkání na sebe okamžitě navazují.

Protesty mohou týmy podávat u pořadatelů ihned po zápase a tým za něj zaplatí 200 Kč, na pozdější protesty nebude brán zřetel. Pokud bude protest uznán jako oprávněný, vrátí se týmu celá částka.

Každý hráč musí mít halovou obuv s bílou podrážkou, jinak nebude připuštěn k zápasu.

TÝMY SI NEMOHOU VYBÍRAT TIME-OUTY

Závěr: Soutěž není pojištěna a všichni zde startují na vlastní nebezpečí. Prostory areálu nejsou hlídané, proto si za veškeré věci odložené v celém areálu odpovídá každý sám a nemá nárok na jakékoliv odškodnění ze strany organizátora.

Tato pravidla jsou závazná pro všechny týmy a hráče. Je povinností kapitána (vedoucího) týmu s nimi seznámit všechny hráče. Organizátor soutěže si vyhrazuje právo na změnu těchto pravidel, hřiště i systému, a to i v průběhu turnaje. V tomto případě budou o těchto změnách informováni všichni kapitáni (vedoucí) týmů.

PŘIHLÁŠENÉ TÝMY ZAPLACENÍM STARTOVNÉHO SOUHLASÍ SE ZVĚŘEJŇOVÁNÍM FOTOGRAFIÍ PŘÍPADNĚ VIDEÍ NA STRÁNKÁCH GAMISPORT CUPU, FACEBOOKU, PŘÍPADNĚ U PARTNERŮ TURNAJE.