Druhý ročník vyhráli Šlosoři

V dnech 17.-18. prosince se v hale STaRS v Třinci a ve Sportovním Centru Smilovice uskutečnil 2. ročník Gamisport Cupu ve futsale. Oproti loňskému ročníku byla účast trochu slabší, po odhlášení tří týmů se turnaje nakonec zúčastnilo 26 týmů.
Mezi nimi jsme mohli potkat ligové i druholigové fotbalisty i futsalisty z Česka a Slovenska a také dva celky z Polska.
V sobotu se ve dvou halách sehrály čtyři základní skupiny s pěti účastníky a jedna se šesti. Z těchto skupin postoupilo do nedělních osmifinálových skupin rovných šestnáct týmů.
Jako první se do nedělních zapojily týmy FC Šlosoři a BAXI spolu se slovenským týmem Galacticos Krásno a polským, RETRORAPID Bielsko-Biała. Druhou ranní skupinu obstaraly týmy Behyexpress, Pobřeží Kocoviny, SK Beskyd Frenštát p.R. a FC Jameson.
Z těchto dvou skupin vzešli čtyři čtvrtfinalisté, konkrétně FC Šlosoři, Galacticos Krásno, Behyexpress a Pobřeží Kocoviny.
Odpolední skupiny tvořily týmy ANAVEK FC, Křižáci, 1.FC Chachaři Ostrava a Rumové Pralinky, tu druhou poté Gamisport, Turisti, Fenomens a MN Dřevo s.r.o.
Do čtvrtfinále pak postoupily týmy ANAVEK FC, Křižáci, Gamisport a Turisti.
Do čtvrtfinále tak postoupily první čtyři týmy loňského ročníku, doplněni byli kvalitními družstvy futsalistů z Třince, Slovenska, fotbalistů z Dobratic a Frýdku – Místu a také Pobřeží Kocoviny.
V prvním čtvrtfinále si FC Šlosoři v pohodě poradili s Pobřežím Kocoviny výsledkem 6:0. V druhém utkání nastoupil třetí tým loňského ročníku, Behyexpress proti nováčkům, Galacticos Krásno, duel byl velmi vyrovnaný a nakonec jej na pokutové kopy zvládli slovenští hráči. 0:1
Čtvrtfinále bylo pohřebištěm medailistů z prvního ročníku. Po Behyexpressu vypadli i Turisti, ti podlehli ANAVEK FC 3:4. A jako poslední vypadli obhájci trofeje, Křižáci nestačili na domácí tým Gamisportu, kterému podlehli 2:3.
Jako první se do finále probojovali Šlosoři, ti si poradili s ANAVEK FC po výsledku 3:2. Druhým finalistou se stali hráči domácího Gamisportu, kteří si poradili s Galacticos Krásno 6:0.
I duel o třetí místo byl velice vyrovnaný a nakonec jej, po výsledku 3:2, pro sebe urvali hráči ANAVEK FC a získali bronzové medaile.
Do finále lépe vstoupili hráči Gamisportu, kteří se v přesilovce dostali do vedení, nicméně Šlosoři si pomohli sehranými kombinacemi a nakonec zvítězili 2:1.