Vítězem jsou Šlosoři!

Organizátoři Gamisport Cupu uspořádali stejně jako loni největší mezinárodní halový turnaj v malé kopané v ČR. Vítězem se stal tým FC Šlosoři, který byl převážně složen z prvoligových třineckých futsalistů.

Minulý rok se premiérového ročníku zúčastnilo třicet mančaftů, letos jich bylo srovnatelné množství. „Nejde jen o počet, ale také o kvalitu. A těší mě, že i v tomhle směru má turnaj vysokou úroveň. Zúčastňujeme se (tým Gamisport) největších letních turnajů v malé kopané u nás a můžu říci, že 20 z 26 týmů, které k nám přijely, bylo hodně slušných. Bylo se na co koukat,“ uvedl šéf turnaje a týmu Gamisport Miroslav Mára, jehož svěřenci prohráli ve finále 1:2.
„Vedli jsme 1:0, ale soupeři pak vyšly dva signály. Tohle futsalisté umí. Mají nacvičené různé kombinace a jsou na takových turnajích ve výhodě, protože ve většině týmů nastupují spíše hráči z klasického fotbalu. Rozdíl ale zase smazáváme tím, že se hraje na větší branky, než je tomu ve futsale. Padá tak i více gólů a fotbalisté jsou schopni skórovat i z půlky hřiště (rozměry 40x20m) nebo z přímých kopů. To se stávalo běžně,“ pokračoval.
FC Šlosoři měli ve svém kádru nejlepšího střelce i brankáře turnaje. V základní skupině ale ještě nebyli tak suverénní, vyhráli jen tři z pěti zápasů a postoupili ze třetího místa. Až následující den ovládli jednu ze čtyř osmifinálových skupin a další tři utkání vyhráli v play off. Druhé místo patřilo Gamisportu, třetí FC Anaveku a čtvrté obsadilo Galacticos Krásno.
„Pro první čtyři týmy jsme měli připravený pohár a finanční odměny, které jsou u nás nejvyšší na turnajích v malé kopané (vítěz 15 tisíc korun). Každé mužstvo dostalo i poukázku na deset piv zdarma. Další novinkou bylo, že jsme aktualizovali výsledky a hned je zveřejňovali na internetu. Připravené bylo i taneční vystoupení mistrů ČR,“ dodal Mára.
Pro něho bylo největší odměnou, že se turnaj účastníkům líbil. „Měl jsem z toho poslední týden nervy, ale organizačně vyšlo opět všechno tak, jak jsme si naplánovali. Hráči si chválili, jak bylo o ně postaráno a jaká byla atmosféra v obou halách (STaRS a Sportovní centrum ve Smilovicích). Potěšilo mě taky, že se přišlo podívat celkem dost lidí. Takže v započaté tradici budeme pokračovat a brzy začneme opět řešit další ročník,“ uzavřel Miroslav Mára.