3.ročník Gamisport Cupu odvládlo Emiko.CZ !

3. ročník Gamisport Cupu přinesl rekordní účast a prvního zahraničního vítěze v historii !

Rekordních 32 týmů, (10 ze Slovenska a 2 z Polska) rozehrálo v sobotních 9 hodin základní skupiny, které vyvrcholily v podvečerních hodinách postupem šestnácti nejlepších do nedělních osmifinálových skupin.

Ze základních skupin nebyl problém postoupit pro první dva vítěze turnaje Křižáky a Šlosoře. Stejně tak v pohodě postupovali pořádající Gamisport, Behyexpress, FM Metal, FC Jameson, Turisti nebo nováčci v podobě Emiko.CZ nebo Wolf´s Pack.

V šesti základních skupinách, 75 zápasech, padlo celkem 411 branek (v průměru 5,5 na zápas). Nejvíce gólů padlo ve smilovické skupině B (96), nejméně naopak ve skupině A (50).

Vůběc nejofenzivnějšími týmy základnich skupin byli Wolf´s Pack a Emiko.CZ s 27 přesnými zásahy. Zdatně jim sekundovaly týmy FC Jameson s 23 góly, a také pořádajícího Gamisportu (21) a Šlosořů (21). Naopak nejméně gólové radosti si hráči užili v týmech Pobřeží Lihoviny a FC Jägermeisteři, kteří skórovali pouze 2x.

Nedělní osmifinálové skupiny nabídly velice vyrovnané souboje a postup do vyřazovacích bojů a mnohdy rozhodovaly sekundy o úspěchu či neúspěchu, tak jako v případě týmu FC Jameson, kterému stačila v souboji s pozdějším finalistou Behyexpressem k postupu remíze, ale brankou z poslední minuty se s turnajem musel rozloučit. Stejně tak se přes síto osmifinále nedokázali dostat Turisté ze Slovenska, finalisté prvního ročníku nestačili na pořádající Gamisport a Wolf´s Pack.

Ve 24 zápasech osmifinále se dokázali střelci prosadit 122x. Nejaktivnější byli opět střelci z Emiko.CZ s 21 zářezy.

Do čtvrtfinále si tedy cestu probojovaly týmy Gamisport, Wolf´s Pack, Emiko.CZ, FM Metal, CF Galacticos Krásno, KŘIŽÁCI, Šlosoři a Behyexpress.

Hned v prvním čtvrfinálovém zápase se zrodil šok pro domácí tým. Gamisport se totiž zachoval jako pořádající Brazílie na fotbalovém MS 2014 a pustil svého soupeře FM Metal dále s inkasovanou sedmičkou (1:7). Druhé čtvrtfinále bylo záležitostí Emiko.CZ, které dokázalo čtyřmi brankami pokořit Wolf´s Pack (4:1). Druhý tým ze Slovenska, který postoupil do čtvrtfinále, CF Galacticos Krásno se nedokázalo střelecky prosadit proti obraně Behyexpressu a musel zkousnout porážku 0:2. Poslední utkání čtvrtfinále proti sobě postavilo dva vítěze Gamisport Cupu. Jak se dalo očekávat, šlo o velice vyrovnané utkání, které pro sebe až po pokutových kopech dokázali rozhodnout Šlosoři, kteří porazili 3:2 pp Křižáky.

V semifinále tak na sebe narazily týmy, které již s touto fází turnaje mají bohaté zkušenosti. Behyexpress se v prvním ročníku probojoval na třetí místo a v tom druhém skončil ve čtvrtfinále. Soupeřem jim byl tým FM Metal,  který v loňském ročníku pod názvek ANAVEK FC získal bronz. Utkání pak bylo poměrně jasnou záležitostí týmu z Ostravy, kteří po výsledku 6:2 donutili hrát FM Metal opět jen o bronz. V druhém semifinále na sebe narazili hráči Šlosořů, kteří byli obhájci titulu a tým Emiko.CZ, nováček mezi mazáky. Ale zkušený nováček, tým složený z profi hráčů fotbalu na Slovensku byl v utkání efektivnější, skvěle mu  zachytal brankář Vavruš a mohl se tak radovat po výsledku 4:2 z postupu do finále.

O třetí místo si spolu tedy rozdaly týmy Šlosořů a FM Metal. Domácí futsalisté nakonec v souboji o bronz vstítili šest branek a zvítězili 6:3 a i při druhé účasti se dostali na bednu.

Finále tak nabídlo souboj Behyexpressu a slovenského týmu Emiko.CZ . Hráči ze Slovenska ve finálovém souboji potvrdili svůj ofenzivní potenciál a po výsledku 5:2 pro sebe získali štědrou odměnu 15 000 KČ  a titul nejlepšího týmu GAMISPORT CUPU 2017 !

Nejlepším brankářem byl zcela po zásluze vyhlášen SAMUEL VAVRÚŠ z týmu vítěze Emiko.CZ. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen jeho spoluhráč PATRIK SLÁVIK . Jen o dvě branky za nim zaostal další spoluhráč MARTIN ANTOL a RADIM PAŘENICA z FM Metal.