Rekordní Gamisport cup 2018

REKORDNÍCH 40 TÝMŮ!!! GAMISPORT Cup 2018

2 dny, 112 zápasů, 594 gólů, přes 380hráčů to vše byl letošní mezinárodní halový turnaj v malé kopané GAMISPORT Cup 2018 v Třinci!!! Již 4.ročník předčil naše očekávání a podařilo se nám naplnit skupiny turnaje do svého maxima. Letošního ročníku se zúčastnilo mnoho kvalitních týmů, 22 Českých, 16 Slovenských a 2 Polských, čímž se stal také nejkvalitněji obsazeným ve své historii. Začínali jsme osmi sobotními skupinami po pěti týmech, rozdělenými do dvou krásných hal, Stars Třinec a SC Smilovice. Postupový klíč do nedělních osmi-finálových skupin byl jasný, z každé skupiny postupovali první dva týmy. Loňský obhájce vítězství ze Slovenska EMIKO.CZ byli nalosováni do skupiny G, kterou prošli bez ztráty bodu a v pohodě postoupili do osmi-finále. Další favorit turnaje a pravidelný účastník závěrečných bojů o umístění byli druholigoví futsalisté SKP Likop Třinec (Šlosoři) ti byli nalosováni do skupiny A, kterou rovněž bez ztráty bodu vyhráli. Do nedělních osmi-finálových skupin postoupilo 16 týmů. Nasazení do skupin podle předem daného postupového klíče slibovalo kvalitní podívanou!

První skupinu opanovali futsalisté Likopu (Šlosoři) bez ztráty bodu a k nim se přidal překvapivě pravidelný účastník turnaje Třinecký tým FC Jameson pro který to byl zatím nejlepší výsledek.

Druhou skupinu ovládli futsalisté Aquatec Dubnica ze Slovenska, kteří tady letos startovali poprvé. O druhém postupovém místě rozhodoval až rozdíl ve skóre a štastnější byl také pravidelný účastník TURISTI ze Slovenska, kteří za sebou nechali FM METAL 4.tým z loňska.

Z dalších skupin pak postoupili týmy SFC REBELS, a po vyrovnané bitvě o druhé postupové místo domácí GAMISPORT, kde rozhodovalo až více vstřelených gólů v závěrečné tabulce s CF Galacticos Krasno, kteří se každoročně také dostávají až do závěrečných bojů. Poslední skupinu ovládl loňský vítěz EMIKO.cz doplněný o Drímtým.

Finálový pavouk kde postupovalo 8 nejlepších týmů, byla vidět kvalita všech zúčastněných. FC Šlosoři po výsledku 1:1 rozhodli až ve 4 sérii penalt nad TURISTY, Aquatec Dubnica jsi poradili s FC Jameson 5:0, i když vítězství se nerodilo vůbec lehce, SFC BEBELS nestačili na Drímtým 1:2, obhájce EMIKO.CZ vyřadili po vyrovnané bitvě domácí GAMISPORT 3:1. Semifinále pak začínalo zápasem mezi FC Šlosoři a Aquatec Dubnica kde bylo na všech vidět jak moc chtějí do finále a po pokutových kopech byli šťastnější hráči ze Slovenska 2:1 po penaltách, druhé semifinále přineslo asi největší překvapení turnaje, když EMIKO.CZ nestačilo na Drímtým 1:2 a o finalistech bylo rozhodnuto. Byl to nováček Aquatec Dubnica a Drímtým. V zápase o třetí místo ukázali větší vůli vyhrát FC Šlosoři a porazili loňského obhájce EMIKO.CZ 2:0, kteří se letos museli spokojit jen s bramborou.

Finálový zápas byl soubojem mezi futsalisty Aquatec Dubnica a Drítýmem tvořený převážně hráči Baníku Ostrava o motivaci měli oba tým i po dvoudenním zápolení postaráno, nejen vidinu obrovské výhry 15000kč, poháru pro vítěze a hodnotných balíčků pro každého hráče, ale také ukázat se před kamerami kabelové televize a mnoha divákům na tribunách haly Stars Třinec, kteří netrpělivě čekali kdo se stane vítězem letošního turnaje. Zápas byl od začátku vyrovnaný, ale ani jeden z týmů nešel do utkání s taktikou bránit, šance střídala šanci a kluci si vysloužili i potlesk přihlížejících, kterých se na závěrečné utkání přišlo podívat kolem 60. I přes závěrečný tlak Aquatecu Dubnica se nakonec radovali z vítězství v turnaji baníkovci z Drímtýmu 4:2.

Chtěli bychom poděkovat všem zúčastněným týmům za předvedenou hru a pozitivní ohlasy těch, kteří se našeho turnaje účastnili poprvé, ale i těm kteří jezdí pravidelně každý rok. Pak také sponzorům bez, kterých by se tato akce nemohla uskutečnit a také mediálním partnerům bez kterých bychom nebyli schopni sehnat takové množství kvalitních týmů nejen z České republiky, ale i Slovenska a Polska. Příští ročník je již naplánovaný na 14.-15.12 2019. Vzhledem k velkému zájmu s největší pravděpodobností rozšíříme počet týmů na 60. (bude se hrát ve třech halách).

VEŠKERÉ INFORMACE NAJDETE NA www.gamisportcup.cz

BUDEME SE NA VÁS OPĚT TĚŠIT NA JIŽ 5.ROČNÍKU GAMISPORT CUPU 2019